Godišnjica otmice radnika

10:32 22. 06. 2026. FoNet | Eldin Hadžović

BEOGRAD - Kancelarija za Kosovo i Methohiju Vlade Republike Srbije saopštila je danas, povodom navršavanja godišnjice otmice devetorice radnika površinskog kopa "Belaćevac" 1998. godine, da međunarodni istražni organi nisu svojevremeno uložili dovoljne napore da ovaj i mnogi drugi zločini budu rasvetljeni.

Tragična sudbina ljudi koji su, radeći vredno za čitavu zajednicu i tog dana pošli na posao ne sluteći razmere ničim izazvane mržnje i zla čije će žrtve postati, bila je uvod u masovno nasilje nad srpskim i drugim nealbanskim civilima, koje je eskaliralo u vreme oružanih sukoba na Kosovu i Metohiji, navedeno je u saopštenju Kancelarije.
 
"Priština, ne samo da ne pokušava da se suoči sa ovom mračnom stranicom istorije, već nastavlja da nadgrađuje ideologiju mržnje i da na njoj konstruiše politički sistem u kojem su Srbi i sve što je srpsko nepoželjni", piše u saopštenju. (kraj) elh/st/mk
Share: