Sednica zbog pogibije radnika

11:12 22. 06. 2026. FoNet | Leposava Čolić

ZRENJANIN - Odbornička grupa Liga socijaldemokrata Vojvodine (LSV) – Vojvođani u Skupštini grada Zrenjanina saopštila je danas da zahteva hitno zasedanje gradskog parlamenta zbog pogibije radnika.

Ta stranka ističe da je četvrti dan od pogibije radnika kineske fabrike "Linglong" u Zrenjaninu, a gradonačelnik Simo Salapura nije našao za shodno da se obrati javnosti i progovori o stanju bezbednosti radnika u fabrici koja posluje na teritoriji grada koji on vodi.
 
"Godinama smo upozoravali na sve opasnosti u vezi sa radom 'Linglonga'. Ćutali ste. Sada je ugašen jedan mlad život.Zahtevamo od gradonačelnika Salapure i predsednika Skupštine grada Čedomira Janjića da hitno zakažu sednicu Skupštine grada.Vreme je da odbornici budu upoznati sa svim aspektima bezbednosti u fabrici", ističe LSV – Vojvođani. (kraj) elh/lč/mk
Share: