Za veću sigurnost snabdevanja

11:35 22. 06. 2026. FoNet | Leposava Čolić

BEOGRAD - Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović je u razgovaru sa gradonačelnikom Niša Dragoslavom Pavlovićem o aktivnostima na projektu izgradnje gasne elektrane u Nišu izjavila da su počele aktivnosti na izradi i usklađivanju planske dokumentacije, saopštilo je danas Ministarstvo.

Dubravka Đedović Handanović je navela da će novo postrojenje doprineti većoj sigurnosti snabdevanja električnom energijom i jačanju energetske stabilnosti Srbije, dodavši da će dodatni benefit biti unapređenje snabdevanja toplotnom energijom Nišlija.
 
"Započete su aktivnosti na izradi i usklađivanju planske dokumentacije. Već je usvojen prostorni plan grada Niša, koji predstavlja osnovu za dalji rad na planskim dokumentima. Na sastanku svih relevantnih učesnika u projektu, imali smo priliku da od projektanta čujemo dinamiku realizacije i ključne aktivnosti do kraja 2030. godine, kada je planiran završetak izgradnje elektrane", rekla je Đedović Handanović. (kraj) vbr/lč/mk
Share: