Saradnja sa Belorusijom

19:30 23. 06. 2026. FoNet | Ivica Strnčević

MINSK - U Minsku je danas održano zasedanje Međuvladine srpsko-beloruske komisije za trgovinsko-ekonomsku saradnju, koje je završeno potpisivanjem Protokola o dogovorenim aktivnostima.

Srpsku delegaciju predvodio je ministar bez portfelja i predsednik srpskog dela Komisije, a belorusku ministar za antimonopolsko regulisanje i trgovinu i predsednik beloruskog dela Komisije Artur Karpovič, navodi se u saopštenju.

Popović i Karpovič su potpisali i memorandumi o saradnji u oblasti privlačenja investicija i o razumevanju u oblasti standardizacije, koji predstavljaju značajan podsticaj daljem jačanju institucionalnih i privrednih veza dve prijateljske zemlje.(kraj) is/bdr

Share: