Demanti Ministarstva

09:49 24. 06. 2026. FoNet | Vera Barišić

BEOGRAD - Ministarstvo pravde Srbije saopštilo je danas da pisma koja su od institucije Prištine stizala građanima na kućne adrese u vezi navodnih krivičnih postupaka, nisu dostavljena preko Ministarstva, niti je ono na bilo koji način učestvovalo u tome.

U saopštenju Miinistarstvo je navelo da je povezivanje mehanizma uzajamne pravne pomoći sa tim incidentima ne samo neistinito, već i krajnje zlonamerno i radi se sa ciljem izazivanja uznemirenosti građana i urušavanja poverenja građana u institucije Republike Srbije.
 
"Građani nemaju nikakav razlog za brigu jer institucije Republike Srbije nisu, niti će učestvovati u dostavi pisama koja su plod fabrikovanih navoda i montiranih politički motivisanih procesa", istakalo je Ministarstvo, dodavši da takvo ponašanje Prištine i grubo kršenje prava samo vodi destabilizaciji regiona, progonu Srba i daljem kršenju osnovnih ljudskih prava Srba. (kraj) vbr/mk
Share: