Jačanje saradnje sa Urugvajem

19:25 24. 06. 2026. | Vesna Milosavljević

PAN-PANAMA SITI - Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić razgovarao je danas u Panama Sitiju, na marginama 56. Generalne skupštine Organizacije američkih država (OAD), sa ministrom spoljnih poslova Urugvaja Mariom Lubetkinom o unapređenju odnosa na bilateralnom i multilateralnom planu.

U razgovoru je istaknuta zajednička posvećenost dijalogu, stabilnosti i poštovanju međunarodnog prava, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Srbije.

Đurić je ukazao na to da su vizije dve zemlje komplemetarne, navodeći da je saradnja Srbije sa državama OAD njena komparativna prednost, naročito u aktuelnoj promeni geopolitičkog scenarija. (kraj) vem/bdr

Share: