Udarac slobodi medija

13:22 25. 06. 2026. FoNet | Bojana Milovanović

BEOGRAD - Narodni poslanik Pokreta slobodnih građana (PSG) Vladimir Pajić ocenio je danas da svako novo odlaganje izbora Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM) predstavlja „udarac slobodi medija“ i dokaz da vlast izbegava uspostavljanje nezavisnih institucija.

Povodom sednice skupštinskog Odbora za kulturu i informisanje, Pajić je naveo da vlast već više od dve godine, umesto sprovođenja zakona, proces izbora Saveta REM-a pretvara u „politički igrokaz“, kako bi zadržala kontrolu nad medijskim prostorom.

On je ocenio da dodatnu zabrinutost izaziva nastavak opstrukcije izbora u trenutku kada je uspostavljanje nezavisnog i funkcionalnog regulatora jedan od ključnih zahteva Evropske unije u oblasti vladavine prava i medijskih sloboda. (kraj) is/bom/mk

Share: