Žandarmerija kao stub odbrane

13:36 25. 06. 2026. FoNet | Bojana Milovanović

BEOGRAD - Danas je obeležena 25. godišnjica od ponovnog formiranja Žandarmerije, posebne jedinice Ministarstva unutrašnjih poslova, a tim povodom premijer Srbije Đuro Macut poručio je da ona predstavlja jedan od stubova odbrane i bezbednosti Srbije.

 

„To nije samo 25 godina postojanja u novom sastavu, to je istorija koja traje više od 160 godina“, rekao je Macut.

Prema njegovim rečima, Žandarmerija je tokom tog perioda, a posebno u poslednjih 25 godina, predstavljala značajan oslonac u sistemu odbrane Srbije. (kraj) is/bom/mk

Share: