Izložba o nezavisnosti SAD

14:41 26. 06. 2026. FoNet | Andrijana Milaćević Vukosavljević

BEOGRAD - Izložba "Put ka slobodi", povodom 250 godina nezavisnosti Sjedinjenih Američkih Država (SAD), otvorena je danas u Biblioteci grada Beograda, saopšteno je na otvaranju.

Zamenica šefa misije američke ambasade u Srbiji Erin Kothajmer izjavila je da ove godine SAD obeležavaju 250 godina od potpisivanja Deklaracije o nezavisnosti, dokumenta koji je, kako je navela, promenio tok američke istorije.

Ona je istakla da su osnivači SAD imali viziju nacije zasnovane na principima slobode, jednakosti i demokratije. (kraj) elh/am/mk

Share: