Beograd bez plana

20:39 26. 06. 2026. FoNet | Bojan Milovanović

BEOGRAD - Predsednik beogradskog odbora Pokreta slobodnih građana (PSG) i odbornik u Skupštini Beograda Stefan Simić ocenio je danas da rugi rebalans budžeta za samo šest meseci pokazuje da Beograd nema plan, već improvizaciju. 

"Dok vlast govori o istorijskom razvoju grada, istina je da se Beograd ne razvija po meri građana, već po meri privatnih investitora. Građani gledaju istorijsku rasprodaju grada u korist krupnog kapitala, uz skrivena zaduženja, netransparentno trošenje novca i potpuno odsustvo odgovornosti“, izjavio je Simić  gostujući na televiziji Insajder, navodi se u stranačkom saopštenju. 

Simić je ocenio da novi rebalans budžeta potvrđuje da gradska vlast nema jasnu finansijsku politiku, a da upozorenja Međunarodnog monetarnog fonda ostaju bez odgovora.  (kraj) is/bom/bdr

Share: