Saradnja sa Interpolom

13:39 06. 07. 2026. FoNet | Ivana Šanjević

BEOGRAD - Premijer Srbije Đuro Macut razgovarao je danas sa generalnim sekretarom Interpola Valdesijem Urkizom o radu te organizacije i preneo mu zainteresovanost Vlade Srbije da pruži pomoć kako bi Beograd bio regionalni centar te organizacije.

Macut je istakao da rad takvih kancelarija može da doprinese podizanju nivoa regionalne usaglašenosti Interpola, imajući u vidu značaj Interpola u borbi protiv različitih vrsta kriminala koji ima međunarodni karakter, saopštila je Vlada Srbije.

Interpol nije i ne treba da bude politizovan, već u službi javne međunarodne bezbednosti, a profilisanje kroz regionalne kancelarije jeste njegova budućnost, s obzirom na to da svaki region ima svoje specifičnosti, poručio je Macut. (kraj) vbr/ivt/dj

Share: