Jačanje saradnje sa RS

11:55 23. 06. 2026. FoNet | Vesna Milosavljević

BANJALUKA - Predsednik Vlade Srbije Đuro Macut razgovarao je danas u Banjaluci sa predsednikom Vlade Republike Srpske (RS) Savom Minićem o jačanju institucionalnih veza i realizaciji zajedničkih projekata od značaja za građane sa obe strane Drine, saopštila je Vlada Srbije.

Macut i Minić razgovarali su o unapređenju saradnje u oblastima zdravstva, obrazovanja, nauke, infrastrukture, privrede i saobraćajnog povezivanja, kao i o nastavku realizacije zajedničkih razvojnih inicijativa.
 
Macut je poručio da politika mora da se meri konkretnim rezultatima i naglasio da je cilj zajedničkog delovanja realizacija projekata koji građanima donose neposrednu korist. (kraj) vem/mk
Share: