Izrael ugrožava primirje

14:49 14. 12. 2025. FoNet | Vesna Milosavljević

GAZA - Izraelsko ubistvo visoko rangiranog komandira Hamasa predstavlja pretnju za održivost primirja u Pojasu Gaze, izjavio je danas glavni pregovarač te militantne palestinske grupe, pozivajući američkog predsednika Donalda Trampa da zahteva od Izraela da se pridržava uslova primirja.

Hiljade pristalica Hamasa okupilo se danas u gradu Gaza na sahrani visoko rangiranog komandira Hamasa Raeda Saeda, koji je ubijen juče sa tri saradnika, javlja Rojters.

Glavni pregovarač Hamasa Halal al-Haja, koji živi u egzilu, potvrdio je u televizijskom obraćanju da je Saed ubijen, navodeći da "kontinuirano izraelsko kršenje sporazuma o prekidu vatre... i najnoviji atentati usmereni na Saeda i druge ugrožavaju održivost sporazuma“. (kraj)vem/bdr

Share: