Poraz Lejkersa

12:39 23. 09. 2020. FoNet

Lejk Buena Vista - U trećoj utakmici plej ofa u finalu Zapadne konferencije NBA lige ekipa Denver Nagetsa pobedila je noćas Los Anđeles Lejkerse rezultatom 114:106.

Posle prilično ujednačene igre u prvoj četvrtini, Denver je preuzeo kontrolu nad utakmicom već u drugoj deonici i nametnuo svoj ritam.

Odlična igra Nikole Jokića, Džeremija Granta i Džamala Marija donela je Nagetsima +20 i to 10 minuta pre kraja utakmice. Bio je to najveći deficit Lejkersa do sada u plej ofu.

Najzaslužniji za ovoliku prednost Denvera bili su Džeremi Grant, Nikola Jokić i Džamal Mari, kao i odlična timska odbrana Nagetsa.

Četvrta utakmica finalne serije Zapada na programu je u noći između četvrtka i peta, u tri časa iza ponoći. (kraj) dpv