Drugi poraz Partizana

14:52 11. 10. 2020. FoNet

BEOGRAD - Košarkaši Partizana izgubili su od Budućnosti 101:99 u drugom kolu ABA lige, na svom terenu, i to posle dva produžetka!

Gosti su vodili tokom većeg dela utakmice, na poluvreme se otišlo rezultatom 46:41 za Budućnost, da bi Partizan preokrenuo rezultat krajem treće i početkom četvrte deonice, napravivši seriju od 16:0. Tada je Partizan prvi put poveo sa 65:63.

U poslednja tri minuta regularnog dela igre ušlo se s prednošću Partizana 75:74, ali su gosti izjednačili i išlo se u prvi produžetak. Posle 86:86 ušlo se u drugi produžetak, Budućnost je nekoliko puta vodila s četiri poena, ali je s druge strane Jaramaz držao Partizan u igri.

Sekundu pre kraja Kodi Miler Mekintajer postiže trojku i donosi Partizanu dva poena prednosti, ali je uzvratio Danilo Nikolić i, pogotkom uz zvuk sirene, doneo pobedu Budućnosti.

To je Partizanov drugi poraz u takmičenju, a Budućnost ima dve pobede. (kraj) nm