Zvezda na poluvremenu nerešeno

21:53 22. 10. 2020. FoNet

Zinshajm - Prvo poluvreme između šampiona Srbije Crvene zvezde i domaćina Hofenhajma, u prvom kolu Grupe L Lige Evrope, odigrano u Zinshajmu i završeno nerešenim rezultatim 0:0.

Hofenhajm se pokazao za nijansu bolje, međutim, i fudbaleri Crvene zvezde su, osim sitnih grešaka, bili odlični u odbrani i stvorlili su nekoliko šansi.

U osmoj minuti Dijego Falćineli je  sa ivice šesnaesterca pokušao da postigne gol, ali je najopasnija akcija Crvene zvezde usledila u 35. minuti, kada je odbrana domaće ekipe odreagovala u poslednjem momentu.

Minutu kasnije opet Falćelini, ovaj put bezuspešan pokušaj lobovanja golmana.

U 44. minuti Hofenhajm ne dolazi u vođstvo jer Dabur pogađa stativu.

Prvi međusobni duel Crvena zvezda počela je postavom Borjan - Eraković, Milunović, Degenek - Gajić, Sanogo, Nikolić, Rodić - Spiridonović, Katai - Falćineli, a Hofenhajm Bauman - Rudi, Poš, Vout, Akpoguma, Sesenjon - Baumgarter, Griliš, Gaćinović - Dabur, Belford. (kraj) dpv