Zvezda izgubila u Nemačkoj

23:38 22. 10. 2020. FoNet | Ivica Strnčević

HOFENHAJM - U prvom kolu L grupe Lige Evrope fudbaleri Crvene zvezde izgubili su večeras na gostovanju u Nemačkoj od Hofenhajma sa 2:0 (0:0)

Domaćini su poveli u 64. minutu golom Kristofa Baumgartnera, a konačan rezultat postavio je Munas Dabur u nadoknadi vremena.

Prvom golu Hofenhajma prethodila je sporna situacija, jer je na sredini terena Akpoguma oštro startovao na Veljka Nikolića, ali nije dosuđen prekršaj i Nemci su u nastavku akcije stigli do vođstva.

U finišu su Zvezdini igrači ostal bez snage, što je Hofenhajm iskoristio i ofanzivom u poslednjih sedam-osam minuta stigao je do drugog pogotka.

U drugom kolu Crvena zvezda će 29. oktobra ugositi Liberec, koji je večeras na svom terenu pobedio Gent sa 1:0. (kraj) is/dj