Novi poraz Crvene zvezde

21:19 26. 02. 2021. FoNet | Ivica Strnčević

VITORIJA - U 26. kolu Evrolige, Crvena zvezda je večeras u Vitoriji izgubila od Baskonije sa 87:67 (21:16, 27:11, 18:21, 21:19) i sa učinkom od sedam pobeda i 19 poraza i dalje je na pretposlednjem, 17. mestu.

Zvezda je u Španiji nastavila seriju poraza u Evroligi i odigrala je još jednu lošu utakmicu u kojoj nije pokazala previše ni u napadu, ni u odbrani.

Domaćini su u prvih pet minuta stekli dvocifrenu prednost i nagovestili u kom pravcu će ići utakmica. Crveno-beli su se potom malo trgli i smanili su zaostatak, ali je taj bljesak kratko trajao.

Baskonija je znalački koristila prednost u visini i sve vreme je insistirala na unutrašnjoj igri, a u tome su joj dosta pomogle dve lične greške koje je jedini pravi Zvezdin centar Ognjen Kuzmić napravio već u prvom minutu.

Mnogo problema Zvezda je imala i u organizaciji napada i utakmicu je završila sa samo 11 asistencija, a imala je isto toliko izgubljenih lopti. Baskonija je, s druge strane, imala 24 asistencije, uz samo sedam izgubljenih lopti, pa ishod nije mogao biti drugačiji.

U narednom kolu Crvena zvezda će 2. marta ugostiti ekipu Bajerna.

Baskonija: Fol 20, Vildosa 14, Gidraitis 14, Polonara 12, Piters 9, Džekiri 8, Rajeste 5, Henri 3, Sedekerskis 2, Dragić, Diop, Kuruks.

Crvena zvezda: Lojd 14, Volden 10, Kuzmić 9, Dobrić 9, Uskoković 8, Davidovac 8, Kuridža 6, Simonović 3, Lazić, Radanov, Simanić. (kraj) is/dpv