Čelsi i PSŽ u polufinalu

23:40 13. 04. 2021. FoNet | Ivica Strnčević

BEOGRAD - Čelsi i Pari Sen Žermen prvi su polufinalisti Lige šampiona, pošto su u četvrtfinalnim mečevima bili bolji od Porta, odnosno od branioca titule Bajerna.

U revanš utakmici četvrtfinala Porto je večeras u Londonu pobedio Čelsi sa 1:0, a jedini pogodak postigao je Mahdi Taremi u poslednjem minutu. Uprkos porazu, engleski premijerligaš je sačuvao prednost od 2:0 iz prvog susreta.

Bajern je u Parizu golom Erika Čupo Motinga u 40. minutu uspeo da savlada prvaka Francuske sa 1:0, ali je Pari Sen Žermen, koji je prvu utakmicu u Minhenu dobio sa 3:2, otišao u polufinale zbog više golova postignutih na gostovanju.Na taj način se Pari Sen Žermen revanširao Bajernu za prošlogodišnji poraz u finalu Lige šampiona. (kraj) is/dpv