Nemeš prvak Evrope!

21:53 25. 04. 2021. FoNet

VARŠAVA - Reprezentativac Srbije u rvanju grčko-rimskim stilom Mate Nemeš osvojio je titulu prvaka Evrope na šampionatu u Varšavi. U finalu kategorije do 67 kilograma pobedio je Poljaka Mateuša Lucjana sa 7:2.

Nemeš je na putu do titule u osmini finala pobedio Namaza Rustamova iz Azerbejdžana sa 6:0, u četvrtfinalu Zaura Kabaloeva iz Italije s 9:0, a u polufinalu Murata Firata iz Turske.

To je druga zlatna medalja za Srbiju na šampionatu u Varšavi, jer je u subotu titulu u kategoriji do 87 kilogama osvojio i Zura Datunašvili.

Za Srbiju je to osma zlatna medalja na šampionatima Evrope od 1969. godine, kada su Sreten Damjanović i Boško Marinko osvojili titule na prvenstvu u Modeni. Evropski šampioni su još bili Ivica Frgić, Jožef Tertelji, Senad Rizvanović i Kristijan Fris. (kraj) is/nm