Mančester junajted - Roma 6:2

01:58 30. 04. 2021. FoNet

MANČESTER - Fudbaleri Mančester junajteda večeras su savladali gostujuću Romu u prvoj utakmici polufinala Lige Evrope sa 6:2 (1:2).

U utakmici punoj obrta, Mančester junajted je poveo već u devetom minutu golom Bruna Fernandeza, na asistenciju Edison Kanvanija.

Lorenco Pelegrini izjednačava u 15. minutu na 1:1, pogotkom iz penala.

Roma prelazi u vođstvo od 2:1 zahvaljujući Edinu Džeku, koji postiže pogodak na asistenciju Pelegrinija u 33. minutu.U drugom poluvremenu Kanvani već u 48. minutu izjednačava na 2:2, na asistenciju Fernandeza.

Kanvani u 64. minutu dovodi Mančester junajted u vođstvo od 3:2, a Fernandez u 71. minutu izvodi jedanaesterac bez greške. Na asistenciju Fernandeza, Paul Pogba u 75. minutu dovodi Mančester u vođstvo od 5:2. Konačan rezultat od 6:2 postavlja Mejson Grinvud, na asistenciju Kavanija. (kraj) dep