Villjareal šampion Evrope

00:00 27. 05. 2021. FoNet

GDANJSK - Fudbaleri Viljareala osvojili su večeras u Gdanjsku Ligu Evrope, prvi put u klupskoj istoriji, nakon nerešene finalne utakmice i produžetaka koje su odigrali sa Mančerster junajtedom (1:1), a do trijumfa su došli boljim izvođenjem penala - 11:10.

Do najveće pobede u istoriji, klub je doveo trener Unaj Emeri. Istovremeno, Emeri je postao prvi trener u istoriji evropskog fudbala koji je osvojio četiri trofeja u nekom evropskom takmičenju.

Viljareal je poveo u 29. minutu golom Žerara Morena, na asistenciju Dani Pareha, a tokom drugog poluvremena Edison Kavani postigao je izjednačujući pogodak u 55. minutu, na asistenciju Skota Mektomineja.

Viljareal je u prvom minutu sudijske nadoknade mogao da reši meč u svoju korist, međutim, Tomni je iz šesnaesterca šutirao preko gola.

Posle 120 minuta igre, odnosno završenih produžetaka rezultat je ostao nepromenjen i pristupilo se penal seriji.

Prvi je penal izveo Žerar Moreno za Viljareal, 1:0

Huan Mata je izjednačio na 1:1.

Raba dovodi Viljareal u vođstvo od 2:1.

Na 2:2 izjednačava Aleks Teles.

Pako Alkaser povećava na 3:2 za Viljareal.

Na 3:3 izjednačava Bruno Fernandeš.

Viljareal vodi sa 4:3, gol je postigao Moreno.

Markus Rašford izjednačava na 4:4.

Daniel Pareho dovodi Viljareal u vođstvo od 5:4.Edison Kavani poravnava na 5:5.

Viljareal vodi 6:5 golom Gomeša.

Na 6:6 izjednačava Fred.

Albiol ponovo dovodi u vođstvo Viljareal - 7:6

Na 7:7 izjednačava Daniel Džejms.

Iznova vođstvo Viljareala 8:7 zaslugom Kokelana.

Šo izjednačava na 8:8.

Gaspar postiže gol, Viljareal vodi 9:8.

Tanuzebe takođe postiže gol za 9:9.

Tores vraća prednost Viljareala, 10:9.

Lindelef postiže pogodak, rezultat je 10:10.

Golman Heronimo Rulji uspešno izvodi penal, Viljareal 11:10. Rulji brani penal Davida de Hee, konačan rezultat je 11:10 za Viljareal.

Španija sada ima pet klubova u Ligi šampiona - Atletiko Madrid, Real Madrid, Barselona, Sevilja i Viljareal. (kraj) dep