Nemačka bolja od prvaka Evrope

20:10 19. 06. 2021. FoNet | Ivica Strnčević

MINHEN - U utakmici drugog kola F grupe fudbalskog prvenstva Evrope, Nemačka je danas u Minhenu, u najboljoj utakmici u dosadašnjem toku šampionata, savadala branioca titule Portugaliju sa 4:2 (2:1).

Nemci su od početka bili dominantni, ali su ipak poveli Portugalci pogotkom Kristijana Ronalda u 15. minutu. Nakon toga je usledio period u kome su "panceri" deklasirali prvake Evrope.

Nemci su napadali u talasima i "lomili" odbranu protivnika, koja se ubrzo praktično raspala i domaćini su do preokreta stigli autogolovima Rubena Dijaša u 35. i Rafaela Gereira u 39. minutu.

Početkom drugog poluvremena usledili su golovi Kaja Haverca u 51. i Robina Gonsensa u 60. minutu, pa je Portugalcima ostalo samo da do kraja pokušaju da spase čast, u čemu su doneke uspeli kada je Diogo Žota u 67. minutu postavio konačan rezultat. (kraj) is/dpv