Pobeda Zvezde u Bugarskoj

23:26 30. 09. 2021. FoNet | Ivica Strnčević

RAZGRAD - U utakmici drugog kola Lige Evrope, fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeas u Razgradu ekipu Ludogoreca sa 1:0 (0:0) i zadržali vodeću pozciju u F grupi sa maksimalnih šest bodova.

Jedini pogodak na utakmici postigao je izvanrednim udarcem sa dvadesetak metara Gelor Kanga u 64. minutu.

Nade prvaka Bugarske da bi mogao da izbegne poraz nestale su kada je Sisinjo u 77. minuto dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, pa do kraja utakmice crveno-beli nisu imali većih problema da sačuvaju prednost.

Zvezda je u Bugarsku otišla znatno oslabljena, jer su četvorica standardnih startera oboleli od koronavirusa, ali je odigrala veoma pametno, taktički besprekorno i svih 90 minuta je bila bolji i opasniji tim.

Mogli su crveno-beli da ostvare i ubedjiviju pobedu, jer su imali nekoliko izvanrednih prilika za postizanje gola, ali sigurno neće previše žaliti za tim šansama, jer su osvojili tri boda na veoma teškom gostovanju.

U trećem kolu Zvezda će 21. oktobra gostovati danskom Mitjilendu, koji je večeras izgubio od portugalske Brage sa 3:1. (kraj) is/dpv