Pobeda Đokovića

00:21 03. 11. 2021. FoNet | Ivica Strnčević

PARIZ - Najbolji teniser sveta Novak Đoković uspešno je počeo učešće na turniru masters serije u Parizu, pošto je večeras u drugom kolu pobedio Mađara Martina Fučovića u tri seta,sa 6:2, 4:6, 6:3.

Bio je to prvi Đokovićev meč posle nešto manje od dva meseca i poraza u finalu Otvorenog prvensta Amerike od Danila Medvedeva.

Duga pauza ostavila je traga na Novakovoj igri, koja je bila sa dosta oscilacija, ali je prvi igrač sveta ipak pronašao put do pobede.

Utisak je i da je Đokoviću nedostajalo koncentracije, pa u važnim poenima nije uvek bio na svom nivou. Od 11 prilika da protivniku oduzme servis iskoristio je četiri, a nije uspeo da spasi nijednu od dve brejk šanse, koliko ih je imao Fučović.

U trećem setu Novak je, ipak, uspeo da odigra dovoljno dobro kada se meč lomio i na kraju je stigao do očekivane pobede.

Za prolazak u četvrtfinale Đoković će u četvrtak igrati protiv boljeg iz duela između Gaela Monfisa i Adrijana Manarina. (kraj) is/dpv