Pobeda protiv Crne Gore

20:31 09. 12. 2021. FoNet | Ivica Strnčević

GRANOLJERS - U prvom kolu druge faze takmičenja na prvenstvu sveta za rukometašice, reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Granoljersu, u Španiji, selekciju Crne Gore sa 27:25 (14:18) i sačuvala šanse da se plasira u četvrtfinale.

Rukometašice Srbije do pobede su stigle zahvaljujući izvanrednoj igri u odbrani u drugom poluvremenu. U prvih 30 minuta Crna Gora je postigla 18 golova, da bi u drugom bile svedena na samo sedam.

Velike zasluge za to imala je Jovana Risović, koja je u drugom poluvremenu odbranila svaki drugi udarac, čime je znatno doprinele podizanju samopouzdanja naših rukometašica.

U napadu su briljirale Tamara Radojević, koja je iz devet pokušaja postigla osam golova, i Jovana Stojiljković, čiji je učinak bio sedam golova iz osam šuteva. (kraj) is/dpv