Pobeda Crvene zvezde

19:31 11. 02. 2022. FoNet | Ivica Strnčević

KAZANJ - U utakmici 26. kola Evrolige, košarkaši Crvene zvezde pobedili su na gostovanju u Kazanju ekipu Uniksa sa 84:77 (22:11, 21:32, 20:22, 21:12) i revanširali se za poraz koji su doživeli u Beogradu.

U prvoj četvrtini Zvezda je potpuno dominirala, ali su domaćini u drugoj četvrtini uspeli da uzvrate, pa se na poluvreme otišlo nerešenim rezultatom.

Uniks je u nastavku došao do prednosti od devet poena, ali su izabranici Dejana Radonjića serijom od 11:0 preokrenuli rezutat i poveli, a prednost nisu ispustili do kraja.

Posle ove pobede crveno-beli se sa učinkom od devet pobeda i 14 poraza nalaze na 13. mestu, dok je Uniks sa 13 pobeda i 11 poraza sedmi.

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bio je Nikola Kalinić sa 20 poena, dok je Nejt Volters postigao jedan koš manje. Ostin Holins i Luka Mitrović postigli su po 10 poena.

U ekipi Uniksa Mario Hezonja postigao je 18 poena, 17 je ubacio Marko Spisu, a dvocifren je još bio Džon Braun sa 13 koševa.

U narednom kolu Zvezda će 25. februara igrati protiv Panatinaikosa. (kraj) is/dpv