Nemeš osvojio zlatnu medalju

23:19 27. 06. 2022. FoNet | Darko Radović

ORAN - Treći dan takmičenja na Mediteranskim igrama u Oranu, bio je izuzetno uspešan za srpske sportiste, koji su osvojili čak tri medalje, saopštio je Olimpijski komitet Srbije (OKS).

Rvač Viktor Nemeš osvojio je zlatnu medalju u grčko-rimskom stilu u kategoriji do 77 kilograma. On je juče sigurno stigao do finala, a večeras je u meču koji ni u jednom trenutku nije bio upitan, pobedio Alžirca Abd Elkrima Ouakalija rezultatom 9:0.

Karatista Vladimir Brežančić osvojio je srebrnu medalju u kategoriji do 84 kilograma

U prepodnevnim časovima osvojena je prva medalja za Srbiju na ovim Mediteranskim igrama, a to su uradile dve takmičarke u badmintonu – Marija Sudimac i Sara Lončar. One su u disciplini ženski dubl osvojile bronzanu medalju. (kraj) dar/bdr