Poraz Crvene zvezde

22:14 07. 10. 2022. FoNet | Ivica Strnčević

ISTANBUL - U prvom kolu Evrolige košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Istanbulu od Efesa sa 72:59 (17:14, 18:20, 21:16, 16:9).

Crvena zvezda je tri četvrtine igala veoma dobro i potpuno je parirala velikom favoritu, ali je u poslednjoj četvrtini pala, imala je nekoliko "praznih minuta", što je domaćinima bilo dovoljno da napravi dvocifrenu razliku.

Crveno-beli su ostvarii dominaciju u skoku i imali su 10 uhvaćenih lopti više od Efesa, ali su prevagu u meču napravile izgubljene lopte.

Zvezda je utakmicu završila sa 15 izgubljenih lopti, 11 više od Efesa, i turskom timu je to, uz nekoliko skokova u napadu, omogućilo da ima čak 14 šuteva više od prvaka Srbije.

Jedini dvocifreni kod crveno-belih bio je Ben Bentil sa 13 poena. Nikola Ivanović je postigao devet, uz pet asistencija, a Hasan Martin je susret završio sa osam koševa.

U ekipi Efesa Vil Klajburn je ubacio 19 poena, Vasilije Micić je imao 16 uz šest asistencija, a deset je ubacio Rodrig Buboa.