Đoković u polufinalu

22:03 04. 11. 2022. FoNet | Ivica Strnčević

PARIZ - Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale turnira masters serije u Parizu, pošto je večeras u četvrtinalu pobedio Italijana Lorenca Musetija u dva seta, sa 6:0, 6:3.

Đokoviću je to 74. polufinale na mastersima, a za prolazak u finale sutra će igrati protiv boljeg iz duela između Grka Stefanosa Cicipasa i Amerikanca Tomija Pola.

U prvom setu Novak je protivniku održao čas tenisa i u šest gemova mu je prepustio samo osam poena. Iako je Museti pogodio 75 odsto prvog servisa, srpski teniser je u svakom gemu napravio brejk i poveo je sa 1:0 za 24 minuta.

U nastavku je Đoković usporio tempo i Museti je u trećem gemu napravio brejk i poveo sa 2:1, ali je time samo primorao Novaka da se vrati na nivo iz prvog seta.

Usledilo je novih petnaestak minuta Novakove furiozne igre i četiri uzastopno dobijena gema, čime je meč bio rešen.

Ovako ubedljiva pobeda Đokovića još je impresivnija ako se uzme u obzir da je u meču ubacio samo 53 odsto prvog servisa i da je čak i sa takvom statistikom protivniku dozvolio samo jedno brejk šansu. (kraj) is/dpv