Poraz Crvene zvezde

20:17 10. 11. 2022. FoNet | Ivica Strnčević

ISTANBUL - Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Istanbulu od Fenerbahčea sa 93:79 (24:23, 18:18, 24:16, 27:22) i ostali na začelju tabela sa jednom pobedom i šest poraza.

Zvezda je bila oslabljena zbog neigranja Ognjena Dobrića i Luke Mitrovića, tako da je trener Vladimir Jovanović u rotaciji imao samo devetoricu igrača, što je do izražaja došlo u poslednjoj četvrtini, kada je Fenerbahče napravio nedostižnu prednost.

U prvom poluvremenu crveno-beli su dosta dobro parirali favorizovanom turskom timu, ali je u nastavku nosiocima igre gubitkom snage počela da pada koncentracija, pa je u poslednjih 10 minutav Fenerbahče rutinski priveo susret kraju.

Zvezda je bila lošija u svim elementima, jer je imala devet skokova manje, čak 13 asistencija manje, a šest izgubljenih lopti više, a podbacila je i u šutu za tri poena sa šest pogođenih trojki, pet manje od protivnika. (kraj) is/dpv