Pobeda Partizana

22:13 22. 12. 2022. FoNet | Ivica Strnčević

ISTANBUL - Košarkaši Partizana savladali su večeras u Istanbulu, u 15. kolu Evrolige, ekipu Fenerbahčea sa 73:72 (16:19, 17:18, 18:20, 22:15) i sa učinkom od šest pobeda i devet poraza nalaze se na 15. mestu.

Partizan je konačno uspeo da reši u svoju korist jednu neizvesnu završnicu i protiv lidera Evrolige iščupao je pobedu u poslednja dva minuta.

Fenerbahče je na 2,20 do kraja vodio 70:66, a onda je Zek Ledej u narednih 60 sekundi uspeo da realizuje dva napada i da izjednači rezultat.

Domaćin je 67 sekundi pre kraja pogocima Devina Bukare iz slobodnih bacanja poveo 72:70, a bi Aleksa Avramović pola minuta pre kraja izjednačio, takođe sa dva penala.

Naredni napad Fenerbahčea završio je promašajem Skotija Vilbekina, a tri sekunde pre kraja Avramović je iskoristio jedno slobodno bacanje i postavio konačan rezultat.

U ekipi Partizana Kevin Panter i Matijas Lesor su postigli po 12 koševa, Dante Eksum 10, Zek Ledej osam, a Jam Madar sedam.

Kod Feberbahčea najefikasniji je bio Vilbekin sa 14 poena, Dešon Pjer je postigao 13, a Nik Kalates 11. (kraj) is/dpv