Kovačeviću srebrna medalja

11:32 22. 11. 2023. FoNet | Miloš Janković

BEOGRAD - Srpski reprezentativac Lazar Kovačević osvojio je srebrnu medalju u gađanju vazdušnom puškom na finalnom turniru Svetskog kupa u Dohi u Kataru.

Kako je saopštio Streljački savez Srbije, Kovačević je drugi put u karijeri učestvovao u finalu Svetskog kupa. On je prošle godine u debiju u Kairu zauzeo 10. mesto.

Strelac "Jagodine 92" je do danas imao jednu pojedinačnu medalju na turnirima Svetskog kupa. Prošle godine, osvojio je zlato u Bakuu, a izborio je i jedno srebro u miksu i bronzu u timskoj konkurenciji.

Naš reprezentativac je u finale turnira u Dohi ušao sa četvrtog mesta u kvalifikacijama, u kojima je pogodio 630,1 krug. Najprecizniji je bio Japanac Naoja Okada sa 632,0. U finalu su gađala petorica Evropljana i tri takmićara iz Azije, a među onima koji se nisu našli među osam najboljih bio je aktuelni svetski prvak Viktor Lindgren (Švedska). (kraj) mjj/dj