Srbija na Olimpijskim igrama

17:12 09. 02. 2024. FoNet | Ivica Strnčević

DOHA - Vaterpolo reprezentacija Srbije danas je u poslednjem kolu grupne faze takmičenja na prvenstvu sveta u Dohi pobeda Sjedinjene Američke Države sa 14:12 (2:3, 3:4, 6:1, 3:4), što joj je obezbedilo plasman u četvrtfinale i na Olimpijske igre u Parizu.

Posle izvanredne igre protiv Crne Gore u drugom kolu, vaterpolisti Srbije su današnju utakmicu poćeli sa manje koncentracije i Amerikanci su ozbiljno pretili i dvasedetak minuta su bili u vođstvu.

Kada su početkom treće četvrtine poveli 8:5 izgledalo je da nam predstoji težak posao da izbegnemo poraz. Sa dva uzastopna gola Srbija je smanjila na 8:7, a onda je možda i najboli centar na svetu Ben Halok udario Nikolu Jakišća bez lopte i dobio crveni karton. (kraj) is/mk