Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel
KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2026 - All rights reserved
Hronika
Nalog za hapšenje Avrampolusa
22:27 22. 06. 2026. FoNet | Ivica Strnčević
BRISEL - Belgijske vlasti izdale su danas evropski nalog za hapšenje bivšeg evropskog komesara za migracije Dimitrisa Avramopulosa, u vezi sa aferom „Katargejt“, rekla su Politiku dvojica visokih grčkih zvaničnika uključenih u sudski proces, kojima je zagarantovana anonimnost jer nisu bili ovlašćeni da govore o tome.
Skandal „Katargejt“ izbio je u decembru 2022. godine, nakon što je Avramopulos napustio Evropsku komisiju, kada je belgijska policija pokrenula niz racija u Briselu, uhapsila ključne osumnjičene i zaplenila vreće sa gotovinom u jednoj od najvećih istraga korupcije u Evropskoj uniji.
Glavne optužbe su da su osumnjičeni povezani sa Evropskim parlamentom prihvatali novac ili poklone u zamenu za ispunjavanje naloga iz Katara. (kraj) is/bdr