Sedam ljudi evakuisano

10:22 28. 06. 2026. FoNet | Vera Barišić

BEOGRAD - Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je danas da je zbog curenja amonijaka u Guči sedam ljudi evakuisano, od kojih je četvoro prevezeno u čačansku bolnicu, navodeći da je pretakanje amonijaka uspešno izvršeno.

Intervencija vatrogasaca-spasilaca završena je u 6.55, naveo je MUP u saopštenju.

Ministarstvo je dodalo da su po prijavi curenja amonijaka u Guči na lice mesta odmah upućeni pripadnici Sektora za vanredne situacije koji su, u saradnji sa drugim nadležnim službama, preduzeli sve neophodne mere radi zaštite građana i stavljanja situacije pod kontrolu.(kraj) vbr/bdr

Tagovi:
Share: