Prodaja veća 84 odsto

13:38 12. 03. 2025. FoNet | Katarina Stankov

BEOGRAD - Farmaceutska kompanija Galenika saopštila je danas da je za sedam godina od kada je deo brazilske NC grupe, proizvela više od 310 miliona pakovanja proizvoda i povećala prodaju u Srbiji za 84 odsto.

Kompanija je navela da je investirano u izgradnju tri nove fabrike, kao i modernizaciju i proširenje kapaciteta postojećih postrojenja, a značajno je povećan portfolio proizvoda.

Galenika ove godine obeležava 80 godina poslovanja i sprema se za veliku inovaciju na tržištu u vidu platforme za peptide, na kojoj radi zajedno sa sestrinskom kompanijom EMS u Brazilu.

Prvi lekovi za lečenje gojaznosti i dijabetesa, na bazi peptida, već su registrovani u Brazilu, a očekuje se da
prodaja počne u roku od dva meseca i da će ti proizvodi ove godine biti registrovani i u Srbiji, Evropskoj uniji i Sjedinjenim Američkim Državama.

U 2024. godini Galenika je ostvarila povećanje prodaje u Srbiji za 11 odsto, a na tržištima regiona 15 odsto, dok je u Srbiji registrovala 82 proizvoda, u regionu 166 i na međunarodnim tržištima 33, navedeno je u saopštenju. (kraj) vbr/ks/mk

Share: