Vučić predaje univerzitete

13:17 25. 09. 2025. FoNet | Milena Vlajić

BEOGRAD - Predsednik stranke Novo lice Srbije (NLS) Miloš Parandilović izjavio je danas da su "Aleksandar Vučić i Aljbin Kurti, nakon predaje sudstva, dinara, tablica i policije", odlučili da odu korak dalje i integrišu Univerzitet u Prištini u kosovski obrazovni sistem, što je ocenio kao presedan u istoriji.

"Naši ljudi na Kosovu žive u uslovima gde Srpska lista i Kurtijeva policija po Vučićevom nalogu svakodnevno maltretiraju ljude koji misle slobodno, a to možemo da vidimo naročito u ovom periodu pred lokalne izbore u mestima gde su Srbi većina", izjavio je Parandilović, saopštio je NLS.

Prema njegovim rečima, Srbi se zbog toga već masovno iseljavaju, a sada će im biti oduzeta čak i prilika da se školuju u srpskim školama i fakultetima, ali i da imaju svoje domove zdravlja i bolnice. (kraj) vem/mv/dj

Share: