Ulaganje u kulturno nasleđe

17:27 26. 06. 2026. FoNet | Desk

VRŠAC - Ministar kulture Nikola Selaković potpisao je danas u Vršcu sedam ugovora, vrednih ukupno 20,5 miliona dinara, za projekte u oblasti kulture na teritoriji tog grada, od čega je 16,1 milion dinara namenjen nastavku sanacije dvorca u Vlajkovcu, a 4,4 miliona dinara Gradskom muzeju u Vršcu.

Selaković je rekao da su Vršac i Ministarstvo kulture posvećeni partneri u očuvanju kulturnog nasleđa i razvoju savremenog stvaralaštva i naveo da je od 2024. godine do danas Ministarstvo u projekte kulture u tom gradu uložilo više od 83,8 miliona dinara.

Kako je istakao, jedan od kapitalnih projekata je sanacija, rekonstrukcija i revitalizacija dvorca u Vlajkovcu, koji je, prema njegovim rečima, zatečen u veoma lošem stanju, a čija je obnova započeta u saradnji sa Regionalnim zavodom za zaštitu spomenika kulture u Pančevu. (kraj) elh/st/bdr

Share: