Real poražen kod kuće!

04:53 22. 10. 2020. FoNet

Madrid - Fudbaleri Real Madrida poraženi su u prvoj utakmici Lige šampiona od gostujućeg Šahtjor Donjecka rezultatom 2:3 (0:3), a ishod je šokantan i zbog činjenice da devetorica standarnih ukrajinskih prvotimaca nisu igrali jer su povređeni ili pozitivni na testu za korona virus.

Mladi Brazilac Mateus Kardoso Lemos Martins - Tete postigao je prvi gol postigao u 29. minuti, bilo je to 1:0 za Šahtjor.

U 33. minuti Tete je šutirao, Tibo Kurtoa je odbio loptu, a Rafael Varan nespretno reagovao i vratio je u sopstvenu mrežu, za 2:0 za Šahtjor.

Tete je u 42. minuti asistirao Manoru Solomonu za pogodak i rezultat 3:0 u prvom poluvremenu.

Luka Modrić je u 56. minutu sa preko 20 metara smanjio vođstvo gostiju na 3:1.

Na 3:2 smanjuje Vinisijus Žunior u 62. minuti.

Real u sledećoj rundi gostuje Borusiji u Mehengladbahu, dok Šahtjor dočekuje Inter. (kraj) dpv