Crvena zvezda bez četvrtfinala

22:00 17. 03. 2022. FoNet | Desk

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde nisu se plasirali u četvrtfinale Lige Evrope iako su večeras na stadionu "Rajko Mitić" u revanšu savladali Glazgov Rendžerse sa 2:1 (1:0).

Kako su Rendžersi prvu utakmicu dobili sa 3:0, u ukupnom skoru imaju 4:2 i odlaze među osam najboljih ekipa ovog takmičenja.

Zvezda je do vođstva došla u 10. minutu, kada je Mirko Ivanić odlično odreagovao na centaršut Gelora Kange, pa je poluvreme završeno sa 1:0 za srpski tim.

U 56. minutu Rajan Kent je izjednačio na 1:1, na asistenciju Glena Kamare.

Kada je Filipo Falko srušen u šesnasetercu dosuđen je jedanaesterac koji je, u trećem minutu sudijske nadoknade, precizno izveo El Fardu Ben.

Rendžers se prvi put posle sezone 2007/2008. plasirao u četvrtfinale nekog evropskog takmičenja. (kraj) dep/dpv