Poraz Benfike

00:57 06. 04. 2022. FoNet | Desk

LISABON - Fudbaleri Benfike poraženi su večeras u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige šampiona od gostujućeg Liverpula sa 1:3 (0:2).

Ibraima Konate doveo je Liverpul u vođstvo u 17. minutu, kada je skočio na korner šut Endrju Robertsona i glavom sa osam metara bio precizan.

Posle nekoliko propuštenih prilika, Luis Dijaz glavom spustio loptu Sadio Maneu koji je iz naleta postigao gol za 2:0.

Na samom početku drugog poluvremena, u 49. minutu, Darvin Nunjez je pravo u mrežu plasirao loptu i smanjio prednost gostiju na 1:2. Nunjez je prihvatio loptu koje je prošla kroz noge Rafa Silve, posle centaršuta igrača Liverpula Ibrahima Konate.

Konačan rezultat postavio je Luis Dijaz u 85. minutu, kada se na asistenciju Nabi Keite našao sam ipred golmana Benfike.