Zvezda sačuvala šanse

00:02 28. 10. 2022. FoNet | Ivica Strnčević

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde večeras su u Beogradu, u petom kolu Lige Evrope, pobedili turski Trabzon sa 2:1 (1:1) i sačuvali šanse da se plasiraju u eliminacionu fazu takmičenja.

Do druge pobede u Ligi Evrope crveno-beli su stigli pogocima Aleksandra Kataija u 37. i Aleksandra Pešića u 64. minutu, a gol za Trabzon postigao je Anastasios Bakasetas u 40. minutu.

Posle ove pobede Zvezda i Trabzon dele treće i četvrto mesto u grupi sa po šest bodova. Ferencvaroš je posle večerašnjeg nerešenog rezultata protiv Monaka sa 10 bodova obezbedio osvajanje jednog od prva dva mesta u grupi, a drugi je francuski predstavnik sa sedam bodova.

Odluka o drugoplasiranom u grupi H biće doneta u poslednjem kolu 3. novembra, kada će Zvezda gostovati Monaku, a Trabzon će ugostiti Ferencvaroš. (kraj) is/dpv