Senazacionalna pobeda Al Ahlila

23:06 07. 02. 2023. FoNet

TANGER - U prvoj polufinalnoj utakmici Svetskog klupskog prvenstva viđena je jedna od najvećih senzacija u istoriji fudbala, jer je Al Hilal iz Saudijske Arabije pobedio šampiona Južne Amerike, brazilski Flamengo, sa 3:2.

Na utakmici odigranoj u Tangeru, u Maroku, junak je bio Salem Al Davsari, koji je sa dva pogotka iz jedanaesteraca srušio Flamengo.

Prvi gol postigao je već u četvrtom minutu, a izjednačio je u 20. minutu Pedro, da bi u finišu prvog poluvremena Flamengo ostao sa igračem manje, kada je Žerson skrivio jedanaesterac i dobio drugi žuti karton, a Al Davsari je doneo svom timu novo vođstvo.

Meč je rešio Argentinac Vijeta u 70. minutu postigavši treći gol za Al Hilal, a do kraja susreta Flamengo je samo ublažio poraz pogotkom Pedra u nadoknadi vremena.

U drugom polufinalu u Rabatu sutra će se sastati madridski Real i egipatski Al Ahli. (kraj) is/bdr