Grci u finalu, Srbija za bronzu

11:47 27. 07. 2023. FoNet | Dejan Jeremić

FUKUKA - Vaterpolisti Srbije nisu uspeli da se plasiraju u finale Svetskog prvenstva posle poraza od Grke rezultatom 13:7.

Reprezentacija Srbija povela je golom Jakšića, osamnaestim na Šampionatu, Grci izjednačili, a rezulat se kretao u ritmu gol za gol.

Srbija je propustila priliku da povede s dva gola razlike, ali je iskoristila peterac, strelac je bio Rašović.

Golom Kakarisa Grčka je prvu četvrtinu završila vođstvom 3:2.

Na početku druge četvrtine Grci propuštaju napad sa igračem više za 4:2, potom i iz kontranapada propuštaju još jednu priliku.

Srbija takođe ne realizuje dva napada zaredom.

S igračem više, Grčka uspeva da povede 4:2, Srbija drugi put ne koristi igrača više.

Još jedan gol Grka, 5:2, a Srbija nekoliko puta zaredom ne realizuje napade.

Vođstvo Grčke 6:2, što je bio i rezultat druge četvrtine.

Na početku drugog poluvremena Srbija ne realizuje prvi napad, ali ni Grci.

Još jedna prošuštena prilika Srpskih vaterpolista.

Novo vođstvo Grka, 7:2.

Ni peti put Srbija ne postiže gol sa igračem više, ali iz šestog pokušaja postiže gol za 7:3.

Novi napad Grka i 8:3, a Srbija smanjuje na 8:4.

Sa igračem više Grci povećavaju vođstvo na 9:4, Jakšić golom smanjuje na 9:5 za kraj treće četvrtine.

Poečtkom poslednje četvrtine šut Grka završava na preči pa u vodi, tehnolohija WAR presudali je da je to 10:5.

Još jedan gol Grka 11:5.

Do kraj utakmice obe reprezentacije postigle su po dva gola za konačan rezulat 13:7 za Grčku.

U borbi za bronzanu medalju igrati s poraženim iz susreta Mađarska - Španija. (kraj( dj