Poraz Zvezde u Monaku

22:59 07. 03. 2024. FoNet | Ivica Strnčević

MONTE KARLO - Košarkaši Crvene zvezde večeras su u Monte Karlu, u 28 kolu Evrolige, izgubili od Monaka sa 98:80 (25:17, 21:21, 23:22, 29:20) i sa učinkom od 10 pobeda i 18 poraza ostali na 16. mestu, bez šansi da se bore za doigravanje za plej of.

U utakmici koja za Zvezdu nije imala veliki rezultatski značaj, jer je i pre ovog kola izgubila realne šanse da se probije među deset najuspešnijih učesnika Evrolige, Monako je rutinski zabeležio 18. pobedu i ostao na trećoj poziciji.

Crveno-beli su do polovine treće četvrtine uspevali da održavaju rezultatsku ravnotežu i u 26. minutu su izjednačili na 55:55, ali je onda Monako zaigrao mnogo čvršće u odbrani i serijom od 10:1 odbio je napad. (kraj) is/mk