Poluvreme bez golova

21:38 12. 11. 2020. FoNet

Beograd - Prvo poluvreme odlučujućeg meča za plasman na Evropsko prvenstvo između Srbije i Škotske završeno je na stadionu Rajko Mitić bez golova, 0:0.

Prvi konkretan napad reprezentacije Srbije bio je u 16. minuti, kada je Aleksandar Mitrović centrirao sa desne strane, ali u šesnaestercu nije bilo dovoljno igrača u belim dresovima.

Prvi šut u okvir škotskog gola bio je u 27.  minuti, kad je Filip Kostić ubacio loptu sa leve strane, a Mitrović iz nezavidne situacije šutirao glavom.

Pet minuta kasnije usledio je kontra-napad Škotske, kada je Mekgin ušao u šesnaesterac po levoj strani i šutirao direktno u Rajkovića.

U 43. minuti sudija Antonio Mateu Lahos pokazao je žuti karton Deklanu Galageru zbog faula u skoku nad Mitrovićem.

Nacionalna selekcija Srbije utakmicu je počela u sastavu Rajković - Milenković, S. Mitrović, Gudelj - Lazović, Maksimović, Lukić, Kostić - Tadić, Milinković-Savić - A. Mitrović, a Škotska Maršal - O'Donel, Galager, Mektominej, Robertson - Džek, Mekgin, Tirni - Kristi, Mekgregor, Dajks.

Srbija na Evropskom prvenstvu nije učestvovala 20 godina, a Škotska od 1996. godine. (kraj) dep